Aktualności

OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO, ZNIEWAŻENIE FUNKCJONARIUSZY I TRYB PRZYŚPIESZONY

Data publikacji 06.02.2023

Powiadomieniem patrolu Policji i ostatecznie zatrzymaniem zakończyła się jazda 42-letniego mężczyzny. Kierujący miał poważne problemy z opanowaniem samochodu, gdyż badanie wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna zanim trafił do policyjnego aresztu znieważył funkcjonariuszy a już po wytrzeźwieniu na sale sądową, gdzie usłyszał skazujący go wyrok.

W sobotnie popołudnie w miejscowości Cieszyno doszło do obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierującego samochodem marki Volkswagen. Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem poruszał się drogą publiczną przysłowiowym wężykiem, od krawędzi jezdni do jej osi. Kierujący miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy co dało podstawę, iż może znajdować się po wpływem alkoholu. Po tym jak mężczyzna prowadził samochód, inny kierujący uniemożliwił dalszą drogę a następnie dokonał obywatelskiego zatrzymania. O tym co się wydarzyło mężczyzna powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, który natychmiast na miejsce interwencji skierował patrol. Kierujący nietrzeźwy mężczyzna zanim trafił do policyjnego aresztu, znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Kryminalni przygotowywali materiał dowodowy pozwalający na rozpatrzenie tej sprawy w trybie przyśpieszonym. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił na salę sadową.

Sędzia uznał go winnym zarzucanego mu czynu i wymierzył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności, 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

st. asp. Katarzyna Kopacz

 

  • OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIERUJĄCEGO, ZNIEWAŻENIE FUNKCJONARIUSZY I TRYB PRZYŚPIESZONY
Powrót na górę strony