Aktualności

Międzynarodowy Dzień Mediacji – Spory nie muszą się kończyć w sądzie

Data publikacji 19.10.2022

20 października to Międzynarodowy Dzień Mediacji, natomiast Tydzień Mediacji przypada w terminie 17-21 października. Tradycja obchodzenia Międzynarodowego Dnia Mediacji w każdy trzeci czwartek października istnieje na świecie od 2005 roku.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 20 października, natomiast Tydzień Mediacji trwa w dniach 17-21 października. Tradycja obchodzenia Międzynarodowego Dnia Mediacji w każdy trzeci czwartek października istnieje na świecie od 2005 roku.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Wspiera on przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia. Każdy z obywateli ma do niej prawo. W większości krajów na świecie jest ona powszechnie uznawaną i stosowaną metodą rozwiązywania sporów.

Do akcji aktywnie włączą się policjanci, którzy w dniu 20 października 2022 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie, ul. Królowej Jadwigi 2, którzy będą udzielali porad dotyczących możliwości przeprowadzenia postępowań mediacyjnych i rozwiązywania w ten sposób spornych problemów. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać fachową poradę w zakresie rozwiązywania sporów za pomocą narzędzia jakim jest mediacja.

Już w najbliższy czwartek, w całej Polsce promowane będą pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów – mediacje. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

st. asp. Katarzyna Kopacz

  • Międzynarodowy Dzień Mediacji – Spory nie muszą się kończyć w sądzie
  • Międzynarodowy Dzień Mediacji – Spory nie muszą się kończyć w sądzie
Powrót na górę strony