Aktualności

Czy każdy wie i czy każdy zna ..... nauka z autochodzikiem

Data publikacji 17.10.2022

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdwinie poprzez zabawę z "Autochodzikiem" doskonaliły wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach.

Policjantka zajmująca się profilaktyką w świdwińskiej komendzie wraz z dzielnicowymi spotkała się z najmłodszymi dziećmi uczęszczającymi do świdwińskiej czwórki. Policjantka poprzez zabawę edukowała i rozmawiała z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie poznawali podstawowe znaki, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. Podczas swojej wizyty funkcjonariuszka wykorzystała zestaw edukacyjny w postaci Miasteczka umiejętności drogowych "Autochodzik", który poprzez zabawę umożliwia w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Symulowanie ruchu drogowego za sprawą autochodzika działa na wyobraźnię najmłodszych jednocześnie przy tym ucząc i świetnie bawiąc.

Uczniowie uczyli się podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać poruszając się drogą do szkoły i do domu. Podczas spotkania zostały przypinane numery alarmowe. Takie spotkania pozwalają na wypracowanie prawidłowych nawyków i przygotowują do samodzielności w zakresie dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.


st. asp. Katarzyna Kopacz

 

  • Czy każdy wie i czy każdy zna ..... nauka z autochodzikiem
Powrót na górę strony