Aktualności

„Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!”

Data publikacji 14.10.2022

Czy wiecie kto to jest dzielnicowy? Takim pytaniem rozpoczęło się spotkanie uczniów z policjantem dzielnicowym. Dzielnicowy przybliżył uczniom swoją pracę oraz temat bezpieczeństwa.

Spotkanie z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Rąbinie i Nielepie rozpoczęło się od zaprezentowania pracy dzielnicowego. Asp. Kamil Thiel zadał dzieciom pytanie - kim jest dzielnicowy i odpowiadał na zadawane pytania. Uczniowie już wiedzą, że dzielnicowy odgrywa bardzo ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. Rozmawia z mieszkańcami rejonu służbowego, pomaga im i dba o to, aby było bezpiecznie w miejscu zamieszkania.

W dalszej części spotkania rozmawiał z uczniami o zagrożeniach, które mogą spotkać dzieci w ruchu drogowym, uczulając uczniów na zagrożenia, informował o zasadach bezpiecznego korzystania z drogi i właściwego przechodzenia przez jezdnie. Mundurowy wskazywał na obowiązek korzystania z elementów odblaskowych i dodał, że odblaski pełnią bardzo ważną rolę w ruchu drogowym. W trakcie zajęć najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt policyjny oraz radiowóz.

Jak odnaleźć swojego dzielnicowego? Pomocna będzie "Aplikacja Moja Komenda"

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

st. asp. Katarzyna Kopacz

  • „Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!”
  • „Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!”
  • „Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!”
  • „Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!”
  • „Już wiemy, kim jest Pan dzielnicowy!”
Powrót na górę strony