Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Data publikacji 02.09.2022

Skończyły się wakacje, rozpoczął rok szkolny. Wraz z nim kolejna grupa dzieci dołączyła do grona pierwszoklasistów. To właśnie do nich skierowany jest ogólnopolski program profilaktyczny. Policjanci, w całym regionie, towarzyszą najmłodszym w ich BEZPIECZNEJ drodze do szkoły.

W związku z prowadzoną na terenie całego kraju akcją „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie rozpoczęli serię działań i spotkań w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kierujących pojazdami w rejonach placówek oświatowych w powiecie świdwińskim.

Zatem droga ta powinna być bezpieczna. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jest noszenie elementów odblaskowych. Rodzice, którzy zawożą dzieci do szkoły powinni też pamiętać o obowiązku przewożenia ich w fotelikach ochronnych lub specjalnych siedziskach. Dziecko pod szkołą należy wysadzać z samochodu od strony chodnika lub pobocza, nie zaś od strony jezdni.

Podczas działań ,,Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na stan techniczny autobusów, busów i innych pojazdów przewożących dzieci i młodzież do szkół a także uprawnienia i trzeźwość kierujących pojazdami.

st. asp. Katarzyna Kopacz


 

  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
  • BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Powrót na górę strony