Aktualności

Grupa SPEED walczy z prędkością

Data publikacji 30.05.2021

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. O skuteczności spec grupy przekonał się kierowcy kierujący Volkswagenem oraz BMW w Bolkowie.

Żeby skutecznie reagować na tzw. piratów drogowych policjanci wchodzący w skład policyjnych grup SPEED mają do dyspozycji nowoczesne pojazdy i specjalistyczne szkolenia. To najlepsi policjanci w białych czapkach z którymi spotkanie kończy się na ogół wysokim mandatem lub skierowaniem sprawy do sądu.

Głównym zadaniem grupy jest walka z przekraczaniem prędkości przez kierowców przejeżdżających przez powiat świdwiński. W piątek prężnie działająca grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego. Kierujący w miejscowości Bolkowo na terenie gminy Połczyn-Zdrój, jechał z prędkością 111/50 km/h w terenie zabudowanym. Natomiast w niedzielę 31-letni kierujący samochodem marki BMW  poruszał się z prędkością 128/50 km/h. Kierującym mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy, otrzymali mandaty karne wysokości 500 zł oraz 10 punktów karnych.

Jak widać kierowcy sami wywołują niebezpieczne zachowania na drogach, dlatego też grupy „SPEED” stoją na straży bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

st. asp. Katarzyna Kopacz

  • Grupa SPEED walczy z prędkością
Powrót na górę strony