Aktualności

Seryjny włamywacz recydywista zatrzymany i aresztowany

Data publikacji 17.03.2021

Policjanci ze Świdwina zatrzymali grasującego w mieście seryjnego włamywacza, który specjalizował się przede wszystkim w okradaniu garażów i piwnic. 38-letni mężczyzna decyzją Sądu został aresztowany na trzy miesiące.

Kilka dni temu do Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zaczęły zgłaszać się osoby pokrzywdzone, informując o włamaniach na terenie miasta. W toku podjętych czynności policjanci ustalili, że sprawca pokonywał zabezpieczenia w drzwiach, włamując się do garaży. Jego łupem padły głównie narzędzia.

Na miejscach zdarzeń funkcjonariusze przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli liczne ślady kryminalistyczne. Wnikliwa analiza zebranego materiału dowodowego pozwoliła na wytypowanie osoby mającej związek z przestępstwami przeciwko mieniu. W wyniku prowadzonych działań świdwińscy stróże prawa zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Zatrzymany to mężczyzna w wieku 38 lat, skazywany już wcześniej wyrokami.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy przez śledczych oraz charakter popełnionego czynu zadecydował o tym, że Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie wystąpił z wnioskiem do prokuratora o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek Policji oraz Prokuratury, stosując wobec mężczyzny 3 - miesięczny areszt.

Zgodnie z kodeksem karnym za włamania i kradzieże grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku 38-latka kara ta może być wyższa, ponieważ przestępstwa popełnił w warunkach recydywy. O wysokości kary zdecyduje Sąd.

st. asp. Katarzyna Kopacz

  • Seryjny włamywacz recydywista zatrzymany i aresztowany
    Seryjny włamywacz recydywista zatrzymany i aresztowany
Powrót na górę strony