Aktualności

Międzynarodowy Dzień Mediacji – Spory nie muszą się kończyć w sądzie

Data publikacji 15.10.2019

W tym roku Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada na dzień 17 października, natomiast Tydzień Mediacji odbędzie się w dniach 14 - 18 października. Tradycja obchodzenia Międzynarodowego Dnia Mediacji w każdy trzeci czwartek października istnieje na świecie od 2005 roku.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji, prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Wspiera on przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia. Każdy z obywateli ma do niej prawo. W większości krajów na świecie jest ona powszechnie uznawaną i stosowaną metodą rozwiązywania sporów.

Do akcji aktywnie włączą się policjanci, którzy w dniu 17 października 2019 r. w Komendzie Powiatowej Policji w Świdwinie, ul. Wojska Polskiego 18a, którzy będą udzielali porad dotyczących możliwości przeprowadzenia postępowań mediacyjnych i rozwiązywania w ten sposób spornych problemów. Osoby zainteresowane będą mogły uzyskać fachową poradę w zakresie rozwiązywania sporów za pomocą narzędzia jakim jest mediacja.

Już nie tylko w najbliższy czwartek, ale przez cały tydzień, w całej Polsce promowane będą pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów – mediacje. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

asp. Katarzyna Kopacz

 

  • Międzynarodowy Dzień Mediacji – Spory nie muszą się kończyć w sądzie
Powrót na górę strony