Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wizyta dzielnicowego w szkole
Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Połczynie-Zdroju, odwiedził klasę pierwszą „b” ze Szkoły Podstawowej nr 2. Uczniowie klas pierwszych z którymi spotkał się asp. szt. Przemysław Nowicki, miały możliwość uczestniczenia w zajęciach plenerowych, na których zapoznały się z zasadami ruchu drogowego. Dzieci przypomniały sobie jak bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób i w którym miejscu można bezpiecznie przejść przez jezdnię.
-
Bez dowodu rejestracyjnego i OC – co warto wiedzieć
Od pierwszego października kierowcy samochodów nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia OC. Policjanci dane będą sprawdzać w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. Dowody nadal będą potrzebne podczas wizyty na badaniu technicznym, przy sprzedaży auta oraz podczas wyjazdu za granicę. Aby bezproblemowo jechać autem trzeba mieć uprawnienia do kierowania pojazdem.
-
Ogólnopolski policyjny „Dzień Odblasków”
W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2018 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych.
-
Porozumienie z pracownikami cywilnymi Policji podpisane
Pracownicy cywilni Policji otrzymają od 1 lipca 2019 r. dodatkową podwyżkę w kwocie 250 zł na etat. Porozumienie w tej sprawie podpisali w MSWiA w środę (26 września br.) przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji. Niezależnie od tego pracownicy od 1 stycznia 2019 r. otrzymają 300 zł podwyżki z Programu Modernizacji.
-
List ministra Joachima Brudzińskiego do funkcjonariuszek i funkcjonariuszy służb mundurowych podległych MSWiA
-
Dziękujemy za rekordowe poparcie dla działań Policji
Z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest na pierwszym miejscu spośród ocenianych instytucji. Policja oceniana jest wyżej m. in. od samorządów czy telewizji, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. - Dziękujemy za zaufanie jakim nas Państwo obdarzyliście. Jest to najlepszy prezent jaki możemy otrzymać za codzienną wytężoną pracę, trud i poświęcenie policjantów i pracowników Policji z całego kraju – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
-
„ŚWIEĆ PRZYKŁADEM – Podaj Dalej!”
Dzisiaj o godzinie 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej inaugurujący drugą odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.
-
Policjanci spełnili marzenie chorego chłopca
Świdwińscy policjanci spełnili marzenia podopiecznego Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych Na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe, 15-letniego Antka. Marzeniem chłopca było wcielić się na jeden dzień w rolę policjanta oraz poznać tajniki pracy mundurowych. W ciągu zaledwie jednego dnia Antek został policjantem ruchu drogowego, przewodnikiem psa, policjantem patrolowo interwencyjnym a nawet komendantem.
-
Spotkanie z rodzicami w Szkole Podstawowej w Bolkowie
Policjanci po raz kolejny spotkali się z rodzicami. Tematem spotkania były środki odurzające, dopalacze i bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wizyta miała charakter profilaktyczny, mający na celu zwrócenie uwagi rodziców na problemy, na jakie mogą być narażone ich dzieci.
-
Profilaktyka z policjantami na jarmarku w Sławoborzu
Co zrobić aby nie dać się oszukać, jak zostać policjantem, w jaki sposób poruszać się po drogach i jak poprawić swoją widoczność, między innymi takie zagadnienia wyjaśniali na jarmarku w Sławoborzu policjanci.