Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Jest porozumienie MSWiA i związków zawodowych funkcjonariuszy
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funkcjonariusze służb podległych MSWiA otrzymają podwyżkę w kwocie 655 zł brutto. Kolejna podwyżka w kwocie 500 zł brutto nastąpi od 1 stycznia 2020 r. MSWiA zobowiązało się do rezygnacji z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę. Funkcjonariusze będą też mieli prawo do pełnopłatnych n
-
Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie będzie miała nową siedzibę
W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie przy ul. Armii Krajowej.
-
Plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego 2018 r.
Ruszyła kolejna edycja plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego województwa zachodniopomorskiego 2018 roku. Plebiscyt jest realizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, przy współpracy z dziennikiem "Kurier Szczeciński".
-
Propozycje MSWiA dla funkcjonariuszy – pełna treść projektu porozumienia
Dodatkowe podwyżki, płatne nadgodziny, rezygnacja z wymogu ukończonych 55 lat przy przechodzeniu na emeryturę oraz 30 dni pełnopłatnego L4 dla funkcjonariuszy z pierwszej linii to propozycje, które zawiera projekt porozumienia przekazany stronie społecznej. Przedstawiamy pełną treść projektu tego porozumienia.
-
ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU W ŚWIDWINIE „AKCJA ZNICZ 2018”
Policjanci z Ruchu Drogowego KPP w Świdwinie będą czuwali nad zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie miasta i powiatu. Mundurowi będą obecni w obrębie cmentarza, można się również spodziewać wzmożonych kontroli drogowych.
-
"Nie Zabijaj - Chcę Żyć!"
To druga odsłona akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „NIE ZABIJAJ!” przygotowanej przez Policję, Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną. Odbiorcami są kierujący pojazdami, a jej celem jest przede wszystkim przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie prędkości, jazda po spożyciu alkoholu to istotne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków drogowych oraz ich skutki oraz wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo, zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego.
-
Akcja „ZNICZ” 2018 – uważajmy na drogach
Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Jak co roku, wielu z nas zdecyduje się na pokonanie setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić groby bliskich. Dużego natężenia ruchu należy spodziewać się zarówno przy cmentarzach, jak i na drogach całego kraju.
-
Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych
W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.
-
CMENTARZE POD CZUJNYM OKIEM POLICJI
Koniec października to czas, kiedy odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. Wracając myślami do minionych lat, do wspomnień, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie, o wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą. Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży dokonywanych na cmentarzach. Złodzieje zabierają torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe. Nie dajmy się okraść!
-
„ŚWIĘTO ZMARŁYCH – APEL POLICJI!”
W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych i poprzedzającym to święto okresie, policjanci apelują o zachowanie większej ostrożności. Ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu może nam zakłócić chwile kiedy w ciszy, spokoju i zadumie, porządkujemy miejsca spoczynku bliskich. Pamiętajmy też o zmianie organizacji ruchu.