Aktualności

Policjanci ratowali ludzi z pożaru

Data publikacji 24.11.2022

Kolejny pożar domu mieszkalnego na terenie powiatu świdwińskiego. Mundurowi ratowali życie mieszkańców trawionego przez ogień budynku. Swój dach nad głową straciło dziesięć osób. Policjanci zapewnili bezpieczeństwo wszystkim, których drogę do wyjścia blokował ogień i dym.

W miniony wtorek (22.11) policjanci Komisariatu Policji w Połczynie Zdroju, otrzymali zgłoszenie o płonącym budynku w pobliskiej wsi. Pod podany w zgłoszeniu adres, przybyli jako pierwsi. Mundurowi doskonale wiedzieli, że w tym domu, mieszka kilka rodzin. Pożar szybko rozprzestrzeniał się a wołających o pomoc ogarniał „gryzący” dym. Policjanci wybijając szybę, dostali się do jednego z mieszkań, skąd ewakuowali pięć dorosłych osób i czworo dzieci - najmłodsze z nich miało niespełna rok. Niepełnosprawną seniorkę rodziny, policjanci ratowali w jedyny możliwy sposób, wynosząc na rękach.

Na piętrze budynku, pomocy potrzebowała niechodząca kobieta, którą z ogarniętego pożogą domu wspólnie ze strażakami, wyniesiono po drabinie.

Wszyscy lokatorzy przeżyli tragedię i żadna z osób nie wymagała hospitalizacji. Na ratunek mogły liczyć również zwierzęta domowe, mundurowi z pożaru wynieśli rodzinę czworonogich przyjaciół pogorzelców.

Policjanci działali pod wielką presją niebezpieczeństwa, mimo to nie wahali się ruszyć z pomocą. Z narażeniem własnego zdrowia, ochronili najważniejszą wartość, jaką jest ludzkie życie.

 

Powrót na górę strony