Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY

Data publikacji 02.10.2022

2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy, dzień w którym organizacje społeczne starają się dotrzeć ze swoim przesłaniem przeciw przemocy do jak najszerszej rzeszy osób. Przemoc to problem, który dotyczy zarówno kobiet, dzieci, jak i mężczyzn przyjmując w różnych krajach nieco odmienne oblicza. Skutki zjawiska są jednak podobne, gdyż z przemocą zawsze wiąże się upokorzenie, łzy i ból.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie realizują spotkania z młodzieżą szkolną. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia bez Przemocy. Mundurowi spotykają się z młodzieżą w Świdwinie by porozmawiać o zjawisku przemocy i agresji szkolnej. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatu, dyskusji, burzy mózgów oparte są na wzbudzeniu empatii i współodpowiedzialności za bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w mikrospołeczności, jaką jest klasa szkolna.

Uczniowie dowiedzieli się również o konsekwencjach prawnych za stosowanie przemocy i innych zachowań agresywnych. Wspólnie budowali system pomocy osobom doświadczającym przemocy i zachowań agresywnych, opierający się o wsparcie osób dorosłych. Dyskusje kończyły się ogólną maksymą „nie rób drugiemu, co tobie niemiłe”, której stosowanie w szkole i poza nią pozwoli na bezpieczne i satysfakcjonujące budowanie relacji.

st. asp. Katarzyna Kopacz

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
Powrót na górę strony