Aktualności

ROADPOL Safety Days – działania świdwińskich policjantów

Data publikacji 21.09.2022

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności, prowadzone są akcje pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

W dniach 16-22 września obchodzony jest Europejski Tydzień Mobilności. W ramach akcji „Road Safety Days” funkcjonariusze z całej Europy mobilizują siły, by poprzez wzmożony nadzór nad zachowaniem kierowców zapobiegać tragicznym w skutkach zdarzeniom drogowym.

Świdwińscy policjanci wzorem lat ubiegłych dołączyli do akcji i prowadzą działania na drogach powiatu świdwińskiego. Wzmożone kontrole, pomiary prędkości i nadzór w rejonach w których dochodziło do wypadków drogowych ukierunkowane są przede wszystkim na dążenie do założeń zgodnych z wizją zero – ZERO ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Dodatkowo funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie w ramach promowania bezpiecznych zachowań na drodze prowadzą akcje edukacyjno-profilaktyczne z dziećmi. Uczą i przypominają jak bezpiecznie przechodzić przez pasy i zwracać szczególną uwagę na pojazdy znajdujące się w pobliżu przejścia dla pieszych. Policjanci w ramach akcji rozdają także elementy odblaskowe.

st. asp. Katarzyna Kopacz

 

  • ROADPOL Safety Days – działania świdwińskich policjantów
  • ROADPOL Safety Days – działania świdwińskich policjantów
  • „Zero ofiar śmiertelnych na drogach”
Powrót na górę strony