Aktualności

Startuje kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka pod patronatem Komendanta Głównego Policji – zapisz swoją szkołę już dziś

Data publikacji 19.09.2022

Początek roku szkolnego to dla dzieci czas nowych wyzwań, nowych przyjaźni i powrotu do szkolnych obowiązków. To również doskonała okazja, by porozmawiać z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z pomocą przychodzi kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, której celem jest edukacja pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa w domu, w szkole, na drodze i podczas korzystania z Internetu.

W Programie każdego roku uczestniczy ponad 200 000 dzieci i niemal 13 000 nauczycieli z prawie 10 000 szkół podstawowych. Do tej pory łącznie wzięło w nim udział prawie 3 miliony uczniów. Aby dołączyć do XIV edycji Akademii i otrzymać komplet darmowych materiałów edukacyjnych opracowanych przez metodyka i opiniowanych przez właściwe wydziały Komendy Głównej Policji wystarczy dokonać zgłoszenia do Programu! Po przeprowadzeniu zajęć, na podstawie otrzymanych materiałów, zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikuje Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Szkoły, które zrealizują wszystkie elementy programu otrzymają Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” oraz Dyplom dla uczniów.


Program skierowany jest do klas I szkół podstawowych. Szkoły mogą zgłaszać się do programu, wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej lub podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Organizatora.


W zgłoszeniu konieczne jest podanie przez przedstawicieli szkoły nazwiska nauczyciela koordynującego oraz ilości dzieci, które będą uczestniczyć w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Do zgłoszonej do programu szkoły drogą elektroniczną wysyłany jest komplet materiałów edukacyjne zawierających:


- materiały merytoryczne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcyjnymi

- pomoce dydaktyczne dla nauczycieli

- filmy edukacyjne

- karty pracy dla uczniów – do skopiowania przez nauczyciela

- prezentację dla rodziców do wykorzystania podczas spotkań.


Nauczyciele klas I szkół podstawowych realizują program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. Po przeprowadzeniu zajęć dzieci weryfikują swoją wiedzę zdobytą podczas specjalnych zajęć Akademii rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa.


Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa nauczyciel koordynujący uzupełnia Ankietę Podsumowującą Program. Jest to podstawą do otrzymania drogą elektroniczną Certyfikatu dla szkoły potwierdzającego udział szkoły w Programie oraz Dyplomu dla uczniów.


Jak zgłosić szkołę do nowej edycji Programu?


Zapisy do programu odbywają się poprzez kontakt telefoniczny z przedstawicielem organizatora lub za pomocą formularza zapisu dostępnego na stronie internetowej http://www.akademiapuchatka.pl. Udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka jest bezpłatny. Pierwszym krokiem w realizacji projektu jest przeprowadzenie 5 lekcji z zakresu bezpieczeństwa. Następnie uczniowie wypełniają Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który weryfikuje i utrwala zdobytą przez nich wiedzę. Ostatnim etapem jest wypełnienie przez nauczyciela koordynującego Ankiety podsumowującej. Na zakończenie szkoły otrzymują Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w programie, a uczniowie – Dyplomy.

  • Startuje kolejna edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka pod patronatem Komendanta Głównego Policji – zapisz swoją szkołę już dziś
Powrót na górę strony