Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość, był poszukiwany i nietrzeźwy

Data publikacji 12.09.2022

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego Audi w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym. Interwencja z pozoru zwyczajna gdyby nie fakt, że mężczyzna był poszukiwany i nietrzeźwy.

Mundurowi ze świdwińskiej drogówki na co dzień walczą z drogowymi piratami oraz nietrzeźwymi kierującymi. Ich celem jest dbanie o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Podczas piątkowej służby funkcjonariusze zatrzymali w Bolkowie do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h w terenie zabudowanym. Nie byłoby w tej interwencji nic szczególnego gdyby nie to, że mężczyzna okazał się poszukiwany dwoma podstawami do odbycia łącznie trzech miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto, kierujący prowadził samochód mając prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

To kolejny przykład na profesjonalizm i dociekliwość świdwińskich policjantów, którzy nie tracą czujności podczas z pozoru niewinnych interwencji. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

st. asp. Katarzyna Kopacz

  • Przekroczył dozwoloną prędkość, był poszukiwany i nietrzeźwy
Powrót na górę strony