Aktualności

Kontrole autokarów

Data publikacji 24.06.2021

W wycieczkach, przejazdach na obozy, koloniach i zgrupowaniach uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci i każdy chce bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Niestety często zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym. Zagraża to bezpieczeństwu podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie w czasie takiej kontroli sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów. Przypominamy kierującym, że wakacje to okres wzmożonych wyjazdów na wypoczynek.

Przypominamy, że istnieje możliwość bezpłatnego zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci jak i dorosłych na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numer 47 78 44 570- kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego, 47 78 44 520 Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, 47 78 44 511 Dyżurny KPP Świdwin.

Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Punkt kontroli autokarów wyjeżdżających znajduje się w Świdwinie przy Placu Sybiraków (Park Wodny Relaks).

st. asp. Katarzyna Kopacz

 

  • Kontrole autokarów
Powrót na górę strony