Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Uwaga kierowcy! Uwaga motocykliści!
Sezon motocyklowy nie rozpoczął się jeszcze na dobre, ale wraz z wiosenną aurą, na drogi wyjechali już pierwsi motocykliści. Policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.
-
Tryb przyśpieszony dla nietrzeźwego kierowcy
W trybie przyśpieszonym za popełnione przestępstwo odpowiedział mieszkaniec gm. Połczyn Zdrój, który kierował samochodem marki Audi mając ponad dwa promile w organizmie. Mężczyzna najpierw trafił do policyjnego aresztu a po wytrzeźwieniu na sale sądową, gdzie usłyszał skazujący go wyrok.
-
Jedno spojrzenie w komórkę
Ile czasu zajmuje kierowcy spojrzenie na dzwoniący telefon komórkowy/smartfon? Jedną, dwie, trzy sekundy? A co w tym czasie dzieje się na drodze? Po zastanowieniu się nad tymi pytaniami można dojść do wniosku, że zakaz używania telefonów komórkowych w trakcie jazdy naprawdę ma sens. Co prawda przepis prawny mówi o zakazie korzystania z urządzenia wymagającego trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku, jednak najbezpieczniej jest powstrzymać się od rozmawiania przez telefon w czasie jazdy.
-
Nowi oficerowie w świdwińskiej policji
Dzisiaj w naszej jednostce odbyła się ważna uroczystość, gdyż Komendant insp. Piotr Krakowski uroczyście odczytał postanowienie o mianowaniu na stopień oficerski podkom. Artura Kopacz i podkom. Łukasza Patyk.
-
Informacja dot. utworzenia i funkcjonowania nowych punktów pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem i osobom im najbliższym oraz świadkom
W dniu 6 marca 2018 r. została zawarta umowa między Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Ministrem Sprawiedliwości dotycząca udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym i ich najbliższym oraz świadkom i osobom im najbliższym.
-
Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych
-
48-letni pirat drogowy ujawniony w trakcie kaskadowych działań w trzech powiatach
Funkcjonariusze ze Świdwina wspólnie z policjantami z Białogardu i Kołobrzegu przeprowadzili na terenie trzech sąsiadujących powiatów wspólne działania. Policjanci kontrolowali prędkości kierujących. W wyniku przeprowadzonych działań pięciu kierujących, którzy prowadzili pojazdy mechaniczne z prędkością powyżej 50km/h w terenie zabudowanym, utraciło prawo jazdy na 3 miesiące.
-
Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie
W sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie 52 kandydatów w obecności szefa zachodniopomorskiego garnizonu, zaproszonych gości i swoich bliskich złożyło ślubowanie służenia Ojczyźnie i społeczeństwu.
-
UWAGA NA DRODZE !!!
Wiosenne opady śniegu spowodowały znaczne pogorszenie warunków drogowych. Powierzchnie dróg są mokre i śliskie. Policjanci ze świdwińskiej jednostki apelują o rozważną i ostrożną jazdę!!!
-
Stracili prawo jazdy za prędkość
Na trzy miesiące stracili prawo jazdy kolejni kierowcy, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad setkę. Za „ciężką” nogę 29 – letni mężczyzna i 27-letnia kobieta dostali mandat i po 10 punktów karnych.