Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Świeć przykładem – bądź widoczny!
24 września br. o godz. 10.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski odbył się briefing z udziałem mediów oraz przedstawicieli Policji, Konferencji Episkopatu Polski, Polskiej Rady Ekumenicznej, inaugurujący 4. odsłonę akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do pieszych pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”.
-
WAŻNA INFORMACJA – SKRÓCENIE KARENCJI
Informujemy, iż w związku ze zmianą rozporządzenia w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz.U. 2012 poz. 432 z późn. zm.) uległy skróceniu okresy karencji poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego.
-
Do 30 września czekamy na zgłoszenia w konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”
Przypominamy, że okres letni nieuchronnie zbliża się ku końcowi. Tegoroczna upalna i słoneczna pogoda zachęcała do aktywnego wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych. Pamiętajmy, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych, zawsze przestrzegać zasad bezpieczeństwa, korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk. Koniec lata to również dobry czas na pracę twórczą połączoną z udziałem w ogólnopolskim konkursie „Artystyczny PrzeWODNIK”, który trwa do końca września br.
-
#JestAkcja - kompilacja
Dzisiaj dla odmiany nasza akcja nie przenosi nas w wirtualną rzeczywistość 360 stopni, ale jest kompilacją poprzednich przedsięwzięć i swoistą wisienką na torcie, zdecydowanie nie ostatnią.
-
Patrole na świdwińskich działkach – policyjne przygotowania do sezonu jesienno - zimowego
Każdego dnia policjanci pilnując bezpieczeństwa na terenie miasta pełnia służbę patrolowo interwencyjną. Pilnując porządku na lądzie i na wodzie. Do popełniania przestępstw dochodzi w różnych miejscach i porach. Na skutki działań osób łamiących prawo narażeni są więc wszyscy mieszkańcy, dlatego świdwińscy dzielnicowi dbają nie tylko o bezpieczeństwo zdrowia i życia ale również o bezpieczeństwo mienia mieszkańców naszego miasta.
-
#WspólnieBezpieczni – Aplikacja Ratunek
Dlaczego w górach czy nad wodą warto posiadać na smartfonie aplikację „Ratunek” - opowiada Krzysztof Jaworski, Prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
-
Czy wiesz, że?
Czy wiesz, że policjant w określonych sytuacjach może wydać Ci polecenie określonego zachowania się?
-
„Zero ofiar śmiertelnych na drogach”
Dzisiaj od rana w Świdwinie ruszyła akcja „EDWARD”. To Europejski Dzień bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Policjanci z drogówki przeprowadzili te działania wspólnie z uczniami. Ideą przewodnią tej wielkiej akcji jest tzw. wizja zero, czyli wyeliminowanie w tym dniu na drogach Europy ofiar śmiertelnych i ciężko rannych w wypadkach drogowych.
-
Bezpieczny pieszy
Pieszy, przechodząc przez jezdnię jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejścia dla pieszych, przejścia nadziemnego lub podziemnego dla pieszych.
-
Chory na SMA Kajtuś potrzebuje pomocy. Policjanci przekazali nakrętki
Kajtuś to niespełna dwulatek, który walczy z SMA. To dla niego policjanci zbierali nakrętki. W pomoc zaangażowali się policjanci ze Świdwina, Połczyna-Zdroju oraz Sławoborza. Dzięki tej akcji, dzisiaj na ręce mamy chorego chłopca przekazaliśmy nakrętki. Wszyscy trzymamy kciuki za zdrowie Kajtka!