DZIAŁANIA URD NA TERENIE POWIATU
Wczoraj na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne w ramach akcji „URD” (urządzenia ruchu drogowego). Celem działań było zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności osób korzystających z urządzeń wspomagających ruch oraz urządzeń transportu osobistego.
Funkcjonariusze zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów przez osoby poruszające się przy użyciu urządzeń wspomagających ruch, takich jak rolki, wrotki, deskorolki czy hulajnogi bez napędu, a także urządzeń transportu osobistego (UTO), do których zaliczają się m.in. hulajnogi elektryczne oraz segwaye. Działania prowadzone na drogach województwa zachodniopomorskiego mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz podnoszenie świadomości w zakresie obowiązujących przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas.
Odpowiedzialne zachowanie, przestrzeganie przepisów oraz wzajemny szacunek uczestników ruchu drogowego to klucz do bezpiecznego poruszania się po drogach i ciągach komunikacyjnych.