Aktualności

Wiesz o miejscach zagrożonych - zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 20.05.2020

Policjanci zachęcają mieszkańców do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Za pomocą tej aplikacji możesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w twoim miejscu zamieszkania. Każda otrzymana informacja jest dla nas niezwykle ważna i zawsze jest weryfikowania. Ty zgłaszasz – my reagujemy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywna mapa, która od blisko 4 lat pozwala na wymianę informacji o zagrożeniach pomiędzy Policją a społeczeństwem. Dzięki zgłoszeniom wiemy, jakie zagrożenia są dla mieszkańców najbardziej uciążliwe i w jakiej sferze należy podjąć współpracę z innymi podmiotami żeby je wyeliminować. Za pomocą tego narzędzia, każdy ma wpływ na to co dzieje się w jego miejscu zamieszkania, dlatego warto z niego korzystać. Wystarczy wejść na stronę internetową komendy wojewódzkiej, powiatowej czy też miejskiej Policji. Po otwarciu aplikacji, należy wprowadzić zgłoszenie wybierając kategorię zagrożenia, a następnie zaznaczyć na mapie miejsce występowania. Warto także uszczegółowić zgłoszenie, wprowadzając datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik. To ułatwi weryfikację zgłoszenia.

Dla wielu osób, narzędzie to jest doskonale znane. Pamiętajmy, żeby z narzędzia korzystać rozsądnie. Zawarty w aplikacji katalog dostępnych zgłoszeń jest bardzo szeroki, a każda otrzymana informacja jest kilkukrotnie sprawdzana przez policjantów. Znajdziemy w niej między innymi takie kategorie jak: dzikie wysypiska, akty wandalizmu, nieprawidłowe parkowanie, przekroczenie dozwolonej prędkości, nielegalne rajdy samochodowe, czy też spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych bądź grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Każda z zawartych w aplikacji kategorii jest bardzo istotna i ma duże znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. W walce z pandemią koronawirusa warto zwrócić uwagę na osoby grupujące się w różnych miejscach. Tylko razem możemy zadbać o bezpieczeństwo.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

asp. Katarzyna Kopacz

  • Wiesz o miejscach zagrożonych - zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Wiesz o miejscach zagrożonych - zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Wiesz o miejscach zagrożonych - zgłoś je za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
Powrót na górę strony