KPP Świdwin

Zatrzymali osiem pojazdów z nietrzeźwymi kierowcami!

Działania świdwińskiej Policji na drogach naszego powiatu wydają się już oczywiste i spodziewane. Jak każdego dnia mundurowi zwracają szczególną uwagę na najbardziej niebezpiecznych użytkowników dróg. Kontrolowany kierowca powinien liczyć się z tym, że policjanci oprócz stanu technicznego pojazdu, sprawdzą również jego trzeźwość. Mimo iż przebieg kontroli mundurowych można przewidzieć, to jednak efekty nadal są zaskakujące.

Trudno wykazać zrozumienie dla tych którzy, mimo medialnego nagłośnienia i świadomości konsekwencji prawnych, poruszali się po drodze na „podwójnym gazie”. Tylko w ciągu ostatniego weekendu świdwińscy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie prowadzili wzmożone działania mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, jak i środków odurzających i zatrzymali aż ośmiu takich użytkowników dróg. W wyniku wzmożonych działań policyjnych prowadzonych na terenie naszego powiatu doszło do zatrzymania:

  • Kierującego ciagnikiem rolniczym 56-latka z Klępczewa, który kierował ciągnikiem po drodze  publicznej na trasie Kartlewo Lekowo, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie trzeźwości wykazało  wynik powyżej 0,70 promili.
  • Pięciu kierujących pojazdami osobowymi, który prowadził pojazd, znajdując się pod wpływem narkotyków.
  • Dwóch kierujących pojazdami osobowymi i jednego kierujacego ciągnikiem rolniczym, którzy kierowali pojazdami po drodze publicznej w miejscowości Bierzwnica i Kłodzino, znajdując się po użyciu alkoholu.
  • Dodatkowo przy jednym z kierowców ujawniono środek odurzający.

Za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe kierujący pojazdami odpowiedzą przed Sądem. Podejmowane przez Policje działania mają na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących, którzy stwarzają realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.  Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

KK