Spotkanie z seniorami w DDOM - Prewencja - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Spotkanie z seniorami w DDOM

Wczoraj podopieczni z Dziennego Domu Opieki Medycznej w Świdwinie spotkali się z policjantką. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie rozmawiała z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, funkcjonariuszka opowiedziała m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”. Podnosząc świadomość seniorów przedstawiono metody działania przestępców wykorzystujących ufność osób starszych, dobroć, samotność oraz łatwowierność.

Podczas prelekcji policjantka opisywała sytuacje, w których seniorzy powinny zachować szczególną ostrożność, zarówno na ulicy, w sklepie, po wyjściu z banku czy w czasie podróży. Wykorzystując materiały wojewódzkiego programu „Bezpieczny Senior”, uczestnikom spotkania przekazano szczególnie doceniane opaski odblaskowe.

Na zakończenie spotkania zaprezentowano filmy „Oszustwo na policjanta”, „Na szklankę wody”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, „Przy bankomacie”. Materiał filmowy spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i pozytywnym wydźwiękiem wśród seniorów.

asp. Katarzyna Kopacz

  • Spotkanie z seniorami w DDOM
    Spotkanie z seniorami w DDOM

Pliki do pobrania