Aktualności

Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech sprawców zabójstwa

Policjanci ze Świdwina zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo 49- latka. Pierwszy z nich trafił do policyjnego aresztu już po kilku godzinach od zgłoszenia, pozostali niedługo po nim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił postawić im jeden z najpoważniejszych zarzutów - zabójstwa. Sąd zastosował wobec wszystkich tymczasowy areszt.

 

Do zdarzenia doszło na początku tygodnia na terenie Świdwina. Policjanci uzyskali informację, iż przy jednym ze śmietników znajdujących się na terenie miasta znalezione zostało ciało mężczyzny. Funkcjonariusze  ustalili jego tożsamość.

49 - letni mieszkaniec Świdwina miał obrażenia głowy. Ciało zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych a  policjanci przydzieleni do tej sprawy pod nadzorem Prokuratury zajęli się wyjaśnianiem  okoliczności tego zdarzenia.

Funkcjonariusze  ustalili, że mężczyzna ten przed śmiercią spożywał alkohol z innymi osobami. Z przeprowadzonych oględzin ciała 49 - latka i zabezpieczonych śladów kryminalistycznych wynikało, że mogło dojść do zabójstwa.

Kilka godzin od zgłoszenia zatrzymany został pierwszy z podejrzewanych a następnego dnia pozostali dwaj biesiadnicy zakrapianej alkoholem imprezy. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Świdwińscy funkcjonariusze w tym czasie zbierali materiał dowodowy.

Po wytrzeźwieniu 28, 41 i 49 latek  zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut zabójstwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet 25 lat pozbawienia wolności albo karę  dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec  podejrzanych tymczasowy areszt  na okres 3 miesięcy.

 

Pliki do pobrania

  • 4.61 MB