ZNAKOWANIE ROWERÓW W SŁAWOBORZU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Aktualności

ZNAKOWANIE ROWERÓW W SŁAWOBORZU

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Sławoborzu przy ulicy Lipowej 6 w dniu 25 marca 2021 roku w godzinach 10.00-14.00 będą znakowali przedmioty. Każdy, kto chce skorzystać z możliwości oznakowania nieodpłatnie wartościowych przedmiotów indywidualnym numerem będzie mógł to zrobić.

Ze znakowania przedmiotów korzystają głównie właściciele rowerów, którzy przy każdej okazji pojawiają się po to, by policjanci opatrzyli przyniesione przez nich przedmioty indywidualnym numerem. Znakowanie dotyczy nie tylko jednośladów, jest to możliwe praktycznie na każdej rzeczy, gdzie technicznie da się specjalnym sprzętem wykonać ryt. Na każdy przedmiot zostaje naniesiony unikatowy numer identyfikacyjny, wykonany grawerem, który następnie zostanie wprowadzony do policyjnego systemu. Umożliwi to sprawniejsze ustalenie właściciela cennego przedmiotu w razie jego kradzieży.

Wszystkich chętnych zapraszamy na nieodpłatne znakowanie wartościowych przedmiotów. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, a dane z karty wprowadzone zostają komputerowej bazy danych Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zobowiązany zostaje do poinformowania Policji o utracie roweru lub zmianie właściciela.

Do oznakowania roweru wymagane są:

  • dokument tożsamości,

  • dokumenty potwierdzające własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna/sprzedaży).

W przypadku wystąpienia ewentualnych pytań i wątpliwości, informacji chętnie udzielą policjanci z Rewiru Dzielnicowych w Sławoborzu tel. 47-78-44-573.

st. asp. Katarzyna Kopacz

 

  • ZNAKOWANIE ROWERÓW W SŁAWOBORZU
    ZNAKOWANIE ROWERÓW W SŁAWOBORZU