Aktualności

Policjanci odzyskali skradziony samochód już następnego dnia po kradzieży

Niespełna 24 godziny potrzebowali kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie aby ustalić, gdzie znajduje się skradzione audi. Mundurowi namierzyli samochód w „dziupli„ w miejscowości Redło. Po przeprowadzonych czynnościach pojazd trafił z powrotem do właściciela, który złożył podziękowania dla funkcjonariuszy za ich szybkie i skuteczne działanie.

Policjanci ze Świdwina w ubiegły wtorek otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Audi. Pojazd na świdwińskich numerach rejestracyjnych zniknął z przydomowego parkingu. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze za utraconym autem. Od zgłoszenia kradzieży samochodu nie zdążyły upłynąć 24 godziny, gdy policjanci pionu kryminalnego zatrzymali sprawcę kradzieży pojazdu i namierzyli auto w „dziupli” samochodowej w miejscowości Redło. W wyniku podjętych czynności zatrzymany również został właściciel  „dziupli” samochodowej, który pomagał  w ukryciu pojazdu.  Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci  policyjnego dozoru

Od razu po odzyskaniu skradzionego samochodu do Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zgłosił się właściciel pojazdu, który wyraził wdzięczność za zaangażowanie i trud włożony w poszukiwanie jego samochodu, a także gratulował skutecznych działań.

asp. Katarzyna Kopacz

  • Policjanci odzyskali skradziony samochód już następnego dnia po kradzieży