Aktualności

Dzielnicowy przypomina sprzedawcom o zakazie sprzedaży alkoholu niepełnoletnim

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wraz ze Strażnikiem Gminy Świdwin w ramach działań „Dzielnicowy bliżej nas” przekazywali sprzedawcom sklepów, ulotki o ich obowiązkach w zakresie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim.

Bardzo często młodzież zaopatruje się w alkohol bezpośrednio w placówkach handlowych. Czasami korzysta z pomocy osób dorosłych, które za drobną opłatą kupują im alkohol. Dlatego policjanci postawili na edukację sprzedawców. Tym razem w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” mundurowi odwiedzili punkty handlowe, w których sprzedawany jest alkohol. Osobiście przekazywali sprzedawcom ulotki oraz informowali na temat praw i obowiązków sprzedawcy w zakresie sprzedaży alkoholu niepełnoletnim.

Sprzedawcy dowiedzieli się, że sprzedaż alkoholu osobie poniżej 18 lat to przestępstwo, za które sprzedający może odpowiadać przed sądem, a właściciel sklepu może stracić licencje na sprzedaż alkoholu. Mamy nadzieję że wszyscy będą przestrzegali podstawowe zasady:

- prawo do zakupu alkoholu mają tylko osoby, które ukończyły 18 lat. Jeśli sprzedawca ma wątpliwości, czy osoba chcąca kupić alkohol ma ukończone 18 lat obowiązkowo powinien sprawdzić jej dowód tożsamości.

Ważne jest to, że wspólna realizacja działań pozwoli uchronić najmłodszych przed negatywnymi skutkami spożywania alkoholu, zarówno tymi zdrowotnymi jak i prawnymi.

 asp. Katarzyna Kopacz

  • Dzielnicowy przypomina sprzedawcom o zakazie sprzedaży alkoholu niepełnoletnim