Aktualności

Ograniczenie wolności za znieważenie policjantów

W czwartek, tuż po godzinie 22.00 policjanci z patrolu świdwińskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o tym, że agresywny mężczyzna awanturuje się w sklepie. Na miejscu policjanci zastali 32- letniego mieszkańca Sławoborza, który w trakcie interwencjo znieważył policjantów i używając przemocy oraz groźby bezprawnej zmuszał ich do zaniechania czynności służbowych.

Kilka dni temu, tuż po godzinie 22.00 policjanci ze świdwińskiej jednostki otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna awanturuje się w sklepie. Po dotarciu na miejsce interwencji, policjanci zastali agresywnego młodego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Mundurowi natychmiast podjęli czynności podczas, których nietrzeźwy 32 – latek używał wobec nich słów powszechnie uznawanych za wulgarne, czym znieważył interweniujących mundurowych. Agresywny mężczyzna został zatrzymany nie tylko, że znieważył policjantów, ale również używał przemocy i kierował groźby wobec interweniujących mundurowych. Po obezwładnieniu, krewki mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu Gdy  tylko wytrzeźwiał, śledczy przedstawili mu łącznie dwa zarzuty.

W dniu wczorajszym Sąd zastosował wobec 32- latka karę w postaci 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania prac na cele społeczne. Za powyższe czyny kodeks karny przewiduję dla sprawcy karę do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Katarzyna Kopacz

  • Ograniczenie wolności za znieważenie policjantów