SPEED walczy z prędkością - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Aktualności

SPEED walczy z prędkością

Kierowcy przekraczający prędkość, czy popełniający rażące wykroczenia w ruchu drogowym przekonali się już o skuteczności działań policyjnej grupy SPEED. To najlepsi policjanci drogówki, których zadaniem jest wychwytywanie najbardziej agresywnych zachowań na drodze. O skuteczności spec grupy przekonała się 33-letnia kierująca seatem w Kołaczu.

Żeby skutecznie reagować na tzw. piratów drogowych policjanci wchodzący w skład policyjnych grup SPEED mają do dyspozycji nowoczesne pojazdy i specjalistyczne szkolenia. To najlepsi policjanci w białych czapkach z którymi spotkanie kończy się na ogół wysokim mandatem lub skierowaniem sprawy do sądu.

Głównym zadaniem grupy jest walka z przekraczaniem prędkości przez kierowców przejeżdżających przez powiat świdwiński. I właśnie wczoraj prężnie działająca grupa SPEED zatrzymała pirata drogowego. Kierująca w miejscowości Kołacz na terenie gminy Połczyn-Zdrój, jechała z prędkością 103/ 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierująca pojazdem 33-letnia kobieta, straciła dokument prawa jazdy, otrzymała także mandat karny wysokości 400 zł oraz 10 punktów karnych.

Jak widać kierowcy sami wywołują niebezpieczne zachowania na drogach, dlatego też grupy „SPEED” stoją na straży bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

asp. Katarzyna Kopacz

  • SPEED walczy z prędkością