Aktualności

Działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” i przekroczenie prędkości o 57km/h

Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie wraz z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej wzięli udział w krajowych działaniach pn. „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Głównym celem prowadzonych działań jest pomiar prędkości z jaką poruszają się kierujący pojazdami.

W czasie działań są tworzone stałe posterunki w tym samym dniu na tej samej trasie, lecz w różnych odległościach. Pomiar prędkości jest dokonywany przede wszystkim na głównych drogach wjazdowych i wyjazdowych z miasta. Policjanci biorący udział w kaskadowym pomiarze prędkości są wyposażeni w ręczne mierniki prędkości.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy i doświadczył tego 43-letni mieszkaniec wielkopolski. Mężczyzna kierujący Oplem Insignia w miejscowości Bolkowo jechał z prędkością 107 km/h,  w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożyli na mandat karny w kwocie 500zł i 10 punktów karnych.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem oraz dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

asp. Katarzyna Kopacz 

  • Działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” i przekroczenie prędkości o 57km/h