Aktualności

Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – spotkanie z policjantami w Redle

Policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Świdwinie odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Redle. Spotkanie było okazją do nauki prawidłowych zachowań na drodze z wyeliminowaniem tych negatywnych, a także właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia.

Dzisiaj policjanci odwiedzili kolejny raz uczniów w Szkole Podstawowej w Redle. W prowadzonej prelekcji z zakresu bezpieczeństwa, uczniowie aktywnie w niej uczestniczyli, opisując sytuację przedstawione przez policjanta. Mali słuchacze przypominali sobie w ten sposób najważniejsze zasady obowiązujące na drodze i nie tylko. Po tej wizycie uczniowie wiedzą jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co oznaczają sygnały wydawane przez policjantów kierujących ruchem oraz jak należy się zachować kiedy widzimy pojazd uprzywilejowany.

Starszym uczniom mówiono o uzależnieniach. Celem tych prelekcji jest między innymi podniesienie świadomości młodych osób przed konsekwencjami zdrowotnymi i prawnymi zażywania narkotyków, spożywania alkoholu czy palenia papierosów. Chcąc chronić młode pokolenie przed niebezpieczeństwami związanymi z nowymi narkotykami – dopalaczami, nikotyną czy alkoholem bezwzględnie konieczna jest wiedza. Należy przede wszystkim uświadamiać dzieci i młodzież, przeciwdziałać problemom wynikającym z używania substancji zmieniających świadomość, w tym dopalaczy. Co sprzyja wchodzeniu w ryzykowne zachowania, czym są narkotyki i jakie mogą być konsekwencje dla użytkownika?.

Dodatkowo Policjanci uświadamiali młode osoby o konsekwencjach prawnych związanych z narkotykami. Wyjaśniali co oznacza pojęcie demoralizacja i czyn karalny, a także podawali przykłady takich zachowań. Na zakończenie uczniowie obejrzeli filmy profilaktyczne o szkodliwości dopalaczy i narkotyków

asp. Katarzyna Kopacz

  • Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – spotkanie z policjantami w Redle
  • Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – spotkanie z policjantami w Redle
  • Bo bezpieczeństwo jest najważniejsze – spotkanie z policjantami w Redle