Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Aktualności

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Dziś przypada Europejski Dzień Walki Handlu Ludźmi. Dlatego policjanci ze Świdwina spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego. Ideą tego dnia jest propagowanie świadomości o zjawisku i jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie można szukać pomocy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie przeprowadzili dziś spotkanie w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdwinie, gdzie przedstawili młodzieży konsekwencje i zagrożenia zagranicznych wyjazdów w celu poszukiwania lepszej pracy, lepszego standardu życia.

W spotkaniach uczestniczyła młodzież do której zaadresowane były treści przekazu. Podczas spotkania podjęte były tematy, które mają na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie handlu ludźmi i pokazanie konsekwencji tego przestępstwa dla mieszkańców współczesnego świata. Uczniowie obejrzeli film pn:” Wszyscy na sprzedaż” obrazujący formy handlu ludźmi.

Handel ludźmi, to trudny temat za którym nie przemawiają liczby w policyjnych statystykach. Jest to jednak temat, za którym każdorazowo kryje się ludzka tragedia. Podczas spotkania policjantka przedstawiła skalę tego zjawiska jak również działania zachodniopomorskiej policji. Zwrócono również uwagę młodych ludzi na skalę tego zjawiska i wiążącymi się z nim zagrożeniami, jak również konsekwencjami nieprzemyślanych życiowych wyborów. Dodatkowo uświadomiono jak zgubne są środki odurzające zwłaszcza te, które działają na świadomość. Zastosowanie ich w procederze handlu ludźmi często sprawia, że człowiek zostaje zniewolony i podporządkowany drugiej osobie dzięki czemu staje się towarem na sprzedaż.

Na koniec spotkania zostały przekazane materiały informacyjne mające dostarczyć podstawowej wiedzy w zakresie handlu ludźmi, najczęstszych form werbunku ofiar, a także udzielania możliwej pomocy w przypadku realnego zagrożenia.


 

KK