Przedszkolaki z wizytą u policjantów - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Aktualności

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Cztero i pięciolatkowie z Przedszkola „Pod Topolą” w Świdwinie odwiedzili policjantów, żeby dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariusza Policji. Dzieci obejrzały stanowisko kierowania, zobaczyły jak wyglądają pomieszczenia dla osób zatrzymanych, obejrzały radiowóz policyjny, kajdanki.

Podczas spotkania najmłodsi dowiedzieli się, co to jest Policja, czym zajmują się funkcjonariusze w mundurach oraz po cywilnemu. Z jakich pionów składa się Policja oraz jak zorganizowana jest służba na świdwińskiej Komendzie Policji. Dzieci zobaczyły z bliska stanowisko kierowania. Dowiedziały się jaką rolę pełni dyżurny jednostki oraz w jakich przypadkach należy dzwonić na nr alarmowy 997 i 112. Nasi najmłodsi goście odwiedzili również pomieszczenia dla osób zatrzymanych i dowiedziały się, kto trafia do takiego miejsca i z jakiego powodu.

Dużą atrakcją dla naszych gości była również możliwość obejrzenia radiowozu policyjnego, przyjrzeniu się z bliska kajdankom. Wizyta uczniów była również okazją do porozmawiania na temat bezpieczeństwa. Przypomniano dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w przedszkolu w domu oraz na drodze.

 

KK