TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Aktualności

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Dzisiaj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie odbył się 41 Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 3 drużyny ze szkół podstawowych oraz 3 drużyny z gimnazjum.

Turniej dla uczestnków składał się z dwóch etapów - rozwiązywania testu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udział w konkurencji jazda rowerem – tor sprawnościowy, gdzie uczniowie wykonywali następujące zadania: równoważnia, żmijka, slalom z ograniczeniem, łezka, zatrzymanie w miejscu i zawracanie w kwadracie. Jazda rowerem po specjalnie przygotowanym torze przeszkód pokazywała, jak wspaniale ci młodzi ludzie opanowali jednoślad. Tu nie ważny był czas pokonania przeszkód - ważna była precyzja, koncentracja, umiejętność zachowania równowagi, oraz oczywiście opanowanie stresu. Rywalizacja była zacięta, każdy z uczestników starał się, by bezbłędnie przejechać tor przeszkód. Po zaciętej rywalizacji przyszedł czas na wyłonienie zwycięzców.

Miejsca na szczeblu szkoły podstawowej ( drużynowo):

I miejsce Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Świdwinie

II miejsce Szkoła Podstawowa w Oparznie

III miejsce Szkoła Podstawowa w Redle
 

Miejsca na szczeblu szkoły podstawowej ( indywidualnie):

I miejsce Filip Kwidziński ze Świdwina

II miejsce Igor Mariak ze Świdwina

III miejsce Wiktor Urbaniak ze Świdwina


Miejsca na szczeblu szkoły gimnazjalnej ( drużynowo):

I miejsce Gimnazjum w Świdwinie
II miejsce Gimnazjum w Sławoborzu

III miejsce Gimnazjum w Lekowie


Miejsca na szczeblu szkoły gimnazjalnej ( indywidualnie):

I miejsce Marika Dereń ze Świdwina

II miejsce Karolina Wiszniewska ze Świdwina

III miejsce Bartosz Głasek ze Świdwina

 

Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie inspektor Piotr Krakowski wraz z Pierwszym Zastępcą komisarzem Robertem Brzozowskim wręczyli wszystkim zwycięskim drużynom, za zajęcie I-III miejsca puchary dla swoich szkół puchary. Zwyciężcy indywidualnie za zajęcie I, II, III miejsca otrzymali nagrody rzeczowe w postaci rowerów, tabletów, głośników. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i za uczestnictwo w turnieju otrzymali wirtualne okulary oraz power banki.

Do dalszych eliminacji na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się w dniu 11 maja br. dla szkół podstawowych i 18 maja dla szkół gimnazjalnych zakwalifikowały się drużyny ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Świdwinie.

W pomocy przy organizacji turnieju i ufundowaniu nagród rzeczowych m.in. pucharów, rowerów, sprzętu elektonicznego zaangażował się Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn Zdrój Barbara Nowak,

Wójt Gminy Sławoborze Marcin Książek, Starosta Powiatu Świdwinskiego Mirosław Majka, Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, Wójt Gminy Rąbino Krzysztof Majewski, Wójt Gminy Brzeżno Jerzy Anielski a także Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie. Szczególne podziękowania kierujemy dla Dyrekcji z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie za zaangażowanie przy organizacji turnieju. Wszystkim sedecznie gratulujemy.


 

KK