Mikołaj z policyjną asystą w Toporzyku. - Działania Policji - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Działania Policji

Mikołaj z policyjną asystą w Toporzyku.

Uśmiechami i okrzykami radości, witano Policyjnego Mikołaja który we wtorek odwiedził uczniów Szkoły Podstawowej w Toporzyku. Mikołaj mógł liczyć na pomoc Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie insp. Roberta Rzeźnika i prezesa spółki Intermarche w Świdwinie, którzy dołożyli starań aby prezenty były wyjątkowe. Ze względu na bezśnieżną aurę, jegomość przyjechał dość nietypowym pojazdem, ponieważ był to policyjny radiowóz.

Dla dzieci wizyta siwobrodego, była niezwykłym przeżyciem i na tą okoliczność przygotowały program artystyczny przepełniony akcentem świątecznym. Talent maluchów w odegranym przedstawieniu upewniły Świętego, że dzieci w pełni zasłużyły na przygotowane przez niego prezenty. Były piosenki i wiersze jednak najważniejsze dla gości były szczere uśmiechy i wdzięczność maluchów.

Czas świąt Bożego Narodzenia jest niezwykłym momentem, liczy się każda pomoc, nawet skromny prezent w połączeniu z troską i ciepłym słowem, potrafi wywołać uczucie radości  życzliwości. Dlatego grudniowe wizyty, Świętego w szkołach powiatu świdwińskiego, wpisały się w tradycję naszej jednostki.