Podsumowanie „Bezpiecznego weekendu” - Działania Policji - Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie

Działania Policji

Podsumowanie „Bezpiecznego weekendu”

Podczas minionego weekendu policjanci świdwińskiej jednostki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali narkotyki a także trzech nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. To tylko niektóre zdarzenia na które reagowali mundurowi podczas służby.

Był to wytężony czas pracy nie tylko dla policjantów prewencji, ale dla policjantów wydziału kryminalnego z uwagi, iż w miniony weekend  przeprowadzono działania pn. „Bezpieczny weekend”. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich to kierujący ciągnikami. Pierwszy z nich zatrzymali policjanci na terenie Lekowa, gdzie tłumaczył się, że musiał jechać do sklepu po artykuły pierwszej potrzeby. Drugi zaś to 41- letni mieszkaniec Kluczkowa, który w niechlubnych statystykach był rekordzistą, gdyż badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 2,20 promila. Trzeci zaś nietrzeźwy kierujący to 19-letni mieszkaniec Białogardu, który na podwójnym gazie wracał z dyskoteki.

Dodatkowo zatrzymano dwóch mężczyzn, mieszkańców Redła i Gryfic, którzy wbrew przepisom  Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii posiadali przy sobie środki odurzające jak i substancje psychotropowe.

Zgodnie z art. 62 UoPN zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zaś za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy!!!

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy nawet anonimowo może powiadomić pod numer telefonu 997 lub 112 najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

KK